ⓘ Éric Raoult

                                     

ⓘ Éric Raoult

Éric Raoult, Fransız siyasetçi, eski bakan.

Paris Siyasal Bilgiler Enstitüsü mezunudur. 1974 yılında Cumhuriyet için Demokratlar Birliğine UDR ve 1976 yılında da Cumhuriyet için Birlike RPR üye olmustur. 1978de Paris Hava Kuvvetlerinde Nicolas Sarkozy ile beraber askerlik hizmetini tamamlamıstır. Ayrıca Fransa Basın Enstitüsünde ekonomik bilimler alanında lisans yapmıs ve 1979 yılında mezun olmustur. 1983 yılında Le Raincy belediye baskan 1. yardımcısı olmus ve 1985 yılında Roger Karoutchinin ardından RPRin gençlik hareketinin basına geçmistir. 1986-1995 ve 2002-2012 yıllarında Seine-Saint-Denis milletvekilliği görevinde bulunmus, 1995-2014 yıllarında Le Raincy belediye baskanlığı yapmıstır. 1. Alain Juppé Hükümetinde Entegrasyon Bakanı 2. Alain Juppé Hükümetinde Sehir Bakanı olarak görev yapmıstır.

                                     

1. Görevleri

Yerel Yönetimler

  • 14 Mart 1983 - 18 Haziran 1995: Le Raincy belediye baskanı 1. yardımcısı
  • 19 Haziran 1995 - 5 Nisan 2014: Le Raincy belediye baskanı
  • 23 Mart 1992 - 2 Nisan 2004: Île-de-France bölgesel konseyi üyesi
  • 5 Nisan 2014 -.: Le Raincy belediye meclisi üyesi

Meclis

  • 23 Haziran 1988 - 18 Haziran 1995: Seine-Saint-Denis 12. seçim çevresi milletvekili
  • 2 Nisan 1986 - 14 Mayıs 1988: Seine-Saint-Denis milletvekili
  • 14 Nisan 1993 - 31 Mayıs 1995: Meclis baskanvekili
  • 19 Haziran 2002 - 19 Haziran 2012: Seine-Saint-Denis 12. seçim çevresi milletvekili
  • 12 Haziran 1997 - 18 Haziran 2002: Seine-Saint-Denis 12. seçim çevresi milletvekili
  • 26 Haziran 2002 - 19 Haziran 2007: Meclis baskanvekili
  • 27 Kasım 2002 - 19 Haziran 2012: Meclis Yolculuk Insanları Göçebe Vatandaslar Çalısma Grubu Baskanı

Hükûmet

  • 7 Kasım 1995 - 2 Haziran 1997: Fiziki Planlama, Sehir ve Entegrasyon Bakanı nezdinde, Sehir ve Entegrasyondan sorumlu Bakan
  • 18 Mayıs 1995 - 7 Kasım 1995: Dıslanma ile Mücadele ve Entegrasyon Bakanı