ⓘ Michel Delebarre

                                     

ⓘ Michel Delebarre

Michel Delebarre), Fransız siyasetçi.

Siyasi kariyerine Pierre Mauroynın yanında Lille Belediye baskanlığı baslamıs, 1981-1982 yıllarında Basbakan Pierre Mauroynın danısmanı ve 1982-1984 yılları arasında Basbakan Mauroynın kabine direktörü olmus, 1984-1986 yılları arasında Laurent Fabius Hükümetinde, 1988-1993 yılları arasında da 1. ve 2. Michel Rocard Hükümetinde, Édith Cresson Hükümetinde ve Pierre Bérégovoy Hükümetinde bakanlık yapmıs, 1986-1988, 1997-1998 ve 2002-2011 yılları arasında milletvekilliği görevinde bulunmus ve 2011 yılı itibarıyla senatör olarak görev yapmaktadır.

                                     

1. Görevleri

Yerel Yönetimler

  • 17 Mart 1986 - 22 Mart 1992: Nord-Pas-de-Calais bölgesel konseyi baskan yardımcısı
  • 16 Mart 1998 - 25 Ocak 2001: Nord-Pas-de-Calais bölgesel konseyi baskanı
  • 20 Mart 1989 - 5 Nisan 2014: Dunkerque belediye baskanı
  • 23 Mart 1992 - 15 Mart 1998: Nord-Pas-de-Calais bölgesel konseyi 1. baskan yardımcısı
  • 26 Ocak 2001 - 15 Kasım 2002: Nord-Pas-de-Calais bölgesel konseyi üyesi

Meclis

  • 1 Haziran 1997 - 1 Temmuz 1998: Nord 13. seçim çevresi milletvekili
  • 2 Nisan 1986 - 14 Mayıs 1988: Nord milletvekili
  • 27 Kasım 2002 - 30 Eylül 2011: Meclis Limanlar Politikası Çalısma Grubu Baskanı
  • 19 Haziran 2002 - 30 Eylül 2011: Nord 13. seçim çevresi milletvekili
  • 23 Haziran 1988 - 28 Temmuz 1988: Nord 13. seçim çevresi milletvekili

Senato

  • 1 Ekim 2011 - 1 Ekim 2017: Nord senatörü

Hükûmet

  • 21 Aralık 1990 - 15 Mayıs 1991: Devlet Bakanı, Sehir Bakanı
  • 12 Mayıs 1988 - 22 Haziran 1988: Sosyal Isler ve Istihdam Bakanı
  • 4 Nisan 1992 - 29 Mart 1993: Devlet Bakanı, Kamu Hizmeti ve Idari Reformlar Bakanı
  • 16 Mayıs 1991 - 2 Nisan 1992: Devlet Bakanı, Sehir ve Fiziki Planlama Bakanı
  • 28 Haziran 1988 - 22 Subat 1989: Ulastırma ve Deniz Bakanı
  • 19 Temmuz 1984 - 20 Mart 1986: Çalısma, Istihdam ve Mesleki Formasyon Bakanı
  • 22 Subat 1989 - 21 Aralık 1990: Donanım, Konut, Ulastırma ve Deniz Bakanı