ⓘ Jean-Claude Gaudin

                                     

ⓘ Jean-Claude Gaudin

Jean-Claude Gaudin Fransız siyasetçi.

Tarih ve Coğrafya öğretmenliği yapmıs, 1965 yılından itibaren Marsilya Belediye Meclisi üyeliğine seçilmistir. 1978-1989 yıllarında UDFten milletvekili seçilmis ve 1981-1989 yılları arasında Fransız Demokrasisi için Birlik Meclis Grup Baskanlığı görevinde bulunmustur. 1989 yılından itibaren senatörlük görevinde bulunmaktadır ve 1995-1997 yıllarında Fiziki Planlama, Entegrasyon ve Sehir Bakanı olarak görev almıs, Senato Baskanvekilliği ve UMP Senato Grubu Baskanlığı yapmıstır. 1995 yılı itibarıyla Marsilya belediye baskanıdır.

                                     

1. Görevleri

Parti Yönetimi

  • 17 Kasım 2002 - 7 Temmuz 2007: UMP Genel Baskan yardımcısı
  • 1997 - 2002: Liberal Demokrasi Partisi Genel Baskan yardımcısı
  • 1995 - 1997: Cumhuriyetçi Parti Genel Baskan yardımcısı
  • Ekim 2007 - Ocak 2009: UMP Ulusal Konsey Baskan yardımcısı
  • 15 Ocak 2013 - 15 Haziran 2014: UMP Genel Baskan yardımcısı

Yerel Yönetimler

  • 9 Kasım 2015 -.: Aix-Marsilya-Provence Metropol Baskanı
  • 1982 - 1988: Bouches-du-Rhône Genel Konseyi üyesi
  • Mart 1986 - Mart 1998: Provence-Alpes-Côte dAzur Bölgesel Konseyi Baskanı
  • 25 Haziran 1995 -.: Marsilya Belediye Baskanı
  • Mart 1983 - Mart 1989: Marsilya 6. ve 8. arrondissement Belediye Baskanı
  • Mart 1965 - Mart 1977 ve Mart 1983 - Haziran 1995: Marsilya Belediye Meclisi üyesi

Parlamento

  • 3 Nisan 1978 - 1 Nisan 1986: Bouches-du-Rhône 2. seçim çevresi milletvekili
  • 1981 - 1986: UDF Meclis grubu baskanı
  • 1986 - 1988: UDF Meclis grubu baskanı
  • 2 Nisan 1986 - 14 Mayıs 1988: Bouches-du-Rhône milletvekili
  • 23 Haziran 1988 - 2 Ekim 1989: Bouches-du-Rhône 2. seçim çevresi milletvekili
  • 1988 - 1989: UDF Meclis grubu baskanı
  • 1995: Bağımsızlar ve Cumhuriyetçiler Senato grubu baskanı
  • 2 Ekim 1989 - 7 Aralık 1995: Bouches-du-Rhône senatörü
  • 8 Mart 2011 - 1 Ekim 2014: UMP Senato grubu baskanı
  • 1 Ekim 1998 - 22 Eylül 2017: Bouches-du-Rhône senatörü
  • 8 Ekim 2014 - 22 Eylül 2017: Senato Baskanvekili
  • 6 Ekim 1998 - 28 Mart 2011: Senato Baskanvekili

Hükûmet

  • 7 Kasım 1995 - 2 Haziran 1997: Fiziki Planlama, Entegrasyon ve Sehir Bakanı