ⓘ Maurice Leroy

                                     

ⓘ Maurice Leroy

Maurice Leroy Fransız siyasetçi.

Eski bir komünist öğrenci sendikası üyesidir. Okulu bitirdikden sonra ekonomi bölümünde üniversite eğitimi almıstır. 1984-1990 yılları arasında Senato Komünist grup genel sekreterliği yapmıstır. Ancak daha sonradan komünist çizgiden merkez sağ çizgiye yönelmistir. 1997-2010 yılları arasında Merkez Sağ çizgilerdeki Fransız Demokrasisi için Birlik ve Yeni Merkezden milletvekili seçilmistir. 2010-2012 yılları arasında Sehir Bakanlığı yapmıstır ve 2012 yılında tekrar milletvekili seçilmistir. 2005 yılındaki Yeni Avrupa Anayasası için yapılan referandumda evet oyu verilmesi için çalısmıstır.

                                     

1. Görevleri

Yerel yönetimler

  • 27 Mart 1994 - 1 Nisan 2015: Loir-et-Cher Genel Konseyi üyesi
  • 19 Mart 1989 - 18 Mart 2001: Poislay Belediye Baskanı
  • 1 Nisan 2004 - 1 Nisan 2015: Loir-et-Cher Genel Konseyi Baskanı
  • 1 Nisan 2015 -.: Loir-et-Cher Il Meclisi Baskanı

Hükümet

  • 14 Kasım 2010 - 10 Mayıs 2012: Sehir Bakanı

Meclis

  • 12 Haziran 1997 - 15 Aralık 2010: Loir-et-Cher 3. seçim çevresi milletvekili
  • 1 Haziran 2005 - 1 Aralık 2006: Meclis Baskanvekili
  • 6 Ekim 2009 - 14 Kasım 2010: Meclis Baskanvekili
  • 17 Temmuz 2018 - 9 Ocak 2019: Meclis Baskanvekili
  • 20 Haziran 2012 - 9 Ocak 2019: Loir-et-Cher 3. seçim çevresi milletvekili

Parti yönetimi

  • Mayıs 2008 - 14 Kasım 2010: Yeni Merkez Parti Sözcüsü
  • 18 Eylül 2012 -.: Bağımsızlar ve Demokratlar Birliği Sözcüsü
  • Ocak 2003 - Mayıs 2007: Fransız Demokrasisi için Birlik Federasyonlardan sorumlu ulusal sekreteri

Diğer

  • 1 Ağustos 2002 - 15 Aralık 2010: Ulusal Mekansal Planlama ve Kalkınma Kurulu asıl üyesi